drupal analytics
URBAN-TRANS.NET
Долучитися    Увійти
Логін:
Пароль:
 

Івано-Франківськ

Івано-Франківськ (до 1962 р. - Станиславів) - місто у Західній Україні, розміщене в долині річок Бистриця-Солотвинська та Бистриця-Надвірнянська. Дата заснування міста - 1662 рік - рік одержання містом Станиславів Магдебурзького права.

До 1772 року та в період 1919-1939 місто перебувало у складі Польщі, з 1772 до 1918 - у складі Австро-Угорщини, в період з 1918 до 1919 року у складі ЗУНР, а від 1939 - в складі УРСР, пізніше - України.

Обласний центр з 1939 року.

Населення міста станом на 1.01.2013 р. - 226 тис. осіб (міськрада - 244 тис. осіб). Площа міськради - 84 км².

У підпорядкуванні Івано-Франківської міської ради перебуває 5 навколишніх сіл: Вовчинець, Крихівці, Микитинці, Угорники, Хриплин.

Місто є значним центром таких видів промисловості як машинобудівна, деревообробна, хімічна, будівельна, легка та харчова.

Місто зв’язане мережею автомобільних та залізничних шляхів з країнами Європи та СНД. Міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ» забезпечує обслуговування повітряних суден всіх типів та має пропускну здатність 400 пас./год.

Історія трамваю:

Улітку 1894 р. виник проект будівництва газомоторного трамваю. Після дискусії було вирішено будувати лінію конки від залізничного вокзалу до будівлі дирекції залізниці. У січні 1896 р. було створено акціонерне товариство та отримано відповідну концесію на будівництво. В тому ж році вирішили будувати електричний трамвай. Проектні роботи були виконані фірмою quot;Сіменс і Гальскеquot;, і в 1908 р. затвердили трамвайні маршрути. Основна гілка мала пройти від вокзалу сучасними вулицями Вовчинецькою, Грушевського, Незалежності (далі одна з ліній відгалужувалася до залізничного віадуку), повз Вічевий майдан, де було ще одне розгалуження: одна трамвайна лінія мала пройти вулицею Галицькою до парку Воїнів-інтернаціоналістів, а друга - вулицями Мазепи, Січових Стрільців та Чорновола до парку ім. Шевченка.

Проте ці плани перекреслила перша світова війна. Після цього спроб відновити проект не було.